Украинский Дом Крысы - информационно-познавательный сайт о крысах. Интересные факты, фотогалерея, видеотека, советы и многое другое.

10.03.2023

А мені вже треба до психолога? — як визначити

А мені вже треба до психолога? — як визначити

Хоча б раз, але кожному спадало на думку: «А може, треба звернутися до психолога?». І за нею приходять сумніви: а чи мені це дійсно треба? Можливо, мої проблеми не настільки серйозні, і я можу вирішити їх самостійно?

Основним критерієм, якому ви можете довіряти, є ваш дискомфорт. Якщо у вашому житті є щось, що вас не влаштовує, — це вже привід звернутися до психолога. Далі більше ситуацій, на які варто звернути увагу.

1) Ви помічаєте, що у вашому житті часто повторюються схожі ситуації. Наприклад, вас зраджують партнери, або постійно недооцінюють керівники, або ви втрачаєте гроші, вкладаючись у сумнівні проєкти.

2) У вас часто виникають конфлікти з партнером, дітьми, батьками, і ви не можете знайти спосіб налагодити стосунки.

3) У вас з’явилися чи загострилися шкідливі звички: вживання алкоголю, паління, переїдання. Спроби з ними справитися самостійно не дали жодного результату або він нетривалий.

4) Ви часто хворієте, маєте постійні проблеми зі здоров’ям. Коли ми не помічаємо своїх емоцій, тіло може почати привертати нашу увагу до них через хвороби. Якщо лікарі кажуть, що все має бути в нормі, а самопочуття не покращується, — це привід звернутися до психолога.

5) Вам важко справлятися з емоціями, вони ніби «захоплюють вас». У вас трапляються неконтрольовані сплески гніву, сльозливість і плач, тривога чи страх.

6) У вас немає сил, у житті мало радості, ви не знаєте, чого хочете. Здається, що сенс життя втрачено, і ви не можете віднайти його знов.

7) Ви просто не задоволені своїм життям. Здається, ніби все добре, усе як завжди, але чогось не вистачає. Так, це вже достатньо вагомий привід звернутися до психолога. Він допоможе розібратися, що саме вас не влаштовує, та знайти шляхи до покращення ситуації.

Якщо ви розумієте, що вам треба до психолога, але зараз немає фінансової можливості, далі список вправ, щоб допомогти собі самому.

Де брати сили, якщо сил немає ні на що?

Фізичне та психологічне виснаження зараз стали вже майже звичними. Війна, евакуація, постійна напруга від тривожних новин і невідомість створюють умови, до яких наша психіка не пристосована.

Проте сили необхідні. Тому сьогодні про те, чи себе підтримувати, коли сили вже вичерпуються або ж і вичерпані. Гортайте карусель.

  • Під час виснаження найважливіше, що ми можемо зробити, — це підтримувати свій фізичний стан. Тому для початку потрібно налагодити режим харчування і сну, слідкувати за тим, щоби пити достатньо води. Без цих трьох компонентів — сну, їжі та води — жодні психологічні рекомендації не будуть ефективними.
  • Наступний чинник — рух. У стані виснаження здається, що рухатися хочеться в останню чергу. Але завмирання та пасивність лише посилюють втому. Тому рухайтеся! Оберіть те, що можете зараз зробити: прогулятися, потанцювати, зробити практику йоги або ж просто потрусити руками та ногами (до речі, це можна зробити й лежачи в ліжку). Зверніть увагу, як рух надає тілу енергії.
  • Часто стан виснаження виникає тоді, коли ми в чомусь себе стримуємо, наприклад, у прояві емоцій або втіленні бажань. Пригадайте, коли ви востаннє дозволяли собі спонтанно поплакати чи випити каву в кав’ярні. На стримування йде дуже багато енергії, що і викликає стан втоми.
  • Важливо помітити своє виснаження та дозволити собі приділити свідому увагу власному відновленню. Ігноруючи свій стан або вмовляючи себе, що все насправді добре, що зараз не час відпочивати, ви забираєте в себе ще більше сил. Стан виснаження не минає сам собою, і це нормально брати паузу для повернення собі енергії.

Автор статті: Грудкова Тетяна

Размести эту крыску на своем сайте и она всегда будет приносить тебе удачу! :)

Крыска-талисман

Мировые новости