Украинский Дом Крысы - информационно-познавательный сайт о крысах. Интересные факты, фотогалерея, видеотека, советы и многое другое.

23.04.2021

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб – поширення і переваги

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб – поширення і переваги

Нестабільність міжнародних кредитно-фінансових систем, яка чітко проявилася в останні роки, залучає додатковий інтерес до засобів і методів підтримки системної стійкості банків. Одним з таких засобів є фонди гарантування вкладів (депозитів) (ССВ), які, з одного боку, допомагають підвищити довіру до банків незалежно від їх розмірів і зв'язків з державою, з іншого – виконують важливу соціальну функцію щодо захисту найбільш вразливих категорій вкладників. АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК» є учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб з 2 вересня 1999 року.

Участь держави в різних формах ССВ

Окремі спеціалісти зуміли виділити шість різних підходів щодо страхового захисту вкладів. На практиці вибір відбувається між імпліцитної системою, коли відсутні тверді правила захисту вкладників, і системою, де має місце та чи інша ступінь формалізації. Держава в будь-якому випадку відчуває тиск, пов'язаний з необхідністю втрутитися в ситуацію. Більш того, навіть в рамках формалізованої ССВ такий тиск зберігається, адже може виникнути необхідність виходу за рамки передбачених розмірів підтримки. Зазвичай, кажучи про діючу ССВ, мається на увазі експліцитна система, в іншому випадку діє імпліцитна.

Поширення ССВ

Поширення формалізованих ССВ отримало прискорення в останні кілька десятиліть. В даний час в світі діє 1 121 таких систем, або 59% для вибірки з 189 країн. Поки утримуються від введення ССВ такі великі економіки:

 

  • ПАР;
  • Саудівська Аравія;
  • Ізраїль;
  • Нова Зеландія.

 

У географічному розрізі найбільше поширення ССВ отримали в Європі, найменше – в Африці. Цікавий розподіл ССВ по країнам в залежності від рівня благостану ССВ ввели 84% країн з найбільш високим рівнем доходів і тільки 32% країн з найменш високим. З числа країн – членів ОЕСР лише Ізраїль і Нова Зеландія не мають систем гарантування.

Переваги фондів гарантування вкладів фізичних осіб

У короткостроковій перспективі, оскільки ніяких державних витрат відразу не потрібно, введення систем страхування являє собою фактично безкоштовний спосіб швидкого зміцнення довіри до банківської системи, попередження паніки і втечі вкладів. Турбота про вкладників здатна принести і суттєві політичні дивіденди. Крім того, введенням фіксованого ліміту держава встановлює поріг своїх бюджетних зобов'язань, проясняючи частину ризиків, пов'язаних з неявними умовними зобов'язаннями, і дисциплінує банки, попереджаючи надмірні апетити щодо державної підтримки.

Размести эту крыску на своем сайте и она всегда будет приносить тебе удачу! :)

Крыска-талисман

Мировые новости