Украинский Дом Крысы - информационно-познавательный сайт о крысах. Интересные факты, фотогалерея, видеотека, советы и многое другое.

25.01.2019

На що звернути увагу при покупці будинку

На що звернути увагу при покупці будинку

Купівля будинку із земельною ділянкою вимагає дотримання ряду правил, нехтування якими збільшує ризик визнання угоди недійсною. Вибираючи нерухомість для себе та своєї сім'ї, необхідно звернути увагу на її документи, характеристики та вартість. Це захистить покупця від сюрпризів, які можуть очікувати його в процесі придбання об'єкта, а також після його завершення.

Пошук варіантів

Знайти варіант покупки заміського будинку що підходить зараз можна як на первинному, так на вторинному ринку. Первинний ринок – це котеджні селища, а також індивідуальне житлове будівництво. Вторинний ринок – це нерухомість, виставлена на продаж приватними власниками. Кожен із зазначених варіантів має свої переваги, здатні зробити покупку будинку вигідним вкладенням коштів.

Якщо ви налаштовані вигідно купити будинок в Чернівецькій області, то з вибором оптимальних варіантів допоможе сайт DOM.RIA. Тут в базі перевіреної нерухомості можна вибрати варіанти які особисто відвідав інспектор з метою фіксації їх стану панорамною камерою з круговим оглядом. Доступ до програми перевірених оголошень, достовірна та свіжа інформація дозволили сайту DOM.RIA обійти своїх конкурентів та стати в Україні №1 в сфері нерухомого майна.

Пошук житла на первинному ринку

Купівля нерухомості на первинному ринку не обмежується лише побудованими будинками. Багато власників виставляють на продаж також земельні ділянки. Це дає можливість замовити будівництво котеджу за індивідуальним проектом. Серед особливостей покупки дома не первинному ринку варто виділити:

  • значно менший ризик стати жертвою шахраїв;
  • котеджні селища мають більш розвинену інфраструктуру в порівнянні з індивідуальною забудовою за межами міста;
  • можливість придбання за програмою іпотеки.

Ще одним варіантом покупки об'єкта на первинному ринку вважається придбання недобудованого будинку або дачі з подальшим закінченням будівництва власними коштами. Юридично такий спосіб майже не відрізняється від процедури купівлі на вторинному ринку.

Покупка житла на вторинному ринку

Купівля будинку безпосередньо від власника також має свої особливості:

  • сучасний житловий будинок, який не має доступу до комунікацій, як правило, обладнаний автономною каналізацією, що вимагає її регулярного обслуговування;
  • при покупці старого будинку будьте готові до фінансових вкладень, пов'язаних з ремонтом та підключенням їх до комунікацій;
  • банки менш охоче кредитують покупку старого будинку, який вимагає додаткових вкладень.

Купівля житла на вторинному ринку вимагає перевірки документів та технічного стану об'єкта. На відміну від придбання нового будинку, покупець тут може зіткнутися з обтяженням у вигляді арешту, претензіями сусідів або відмовою подружжя на продаж. Всі ці проблеми віднімуть у покупця додатковий час.

Огляд будівлі

Вирішивши купити будинок, слід обов'язково провести його огляд. Зазвичай покупці засновують свій вибір, орієнтуючись на фотографії з оголошення про продаж. Однак не варто забувати, що всі власники нерухомості, зацікавлені у продажу своєї власності, розміщують лише ті фотографії, які виставляють їх котедж в найбільш вигідному світлі. Тому покупцеві не обійтися без огляду будинку.

Погодивши з продавцем дату та час огляду, покупець повинен перевірити:

  • відповідність технічних характеристик будівлі зазначеним в оголошенні;
  • розташування будівель на землі (не повинно бути порушення кордонів сусідньої ділянки);
  • технічний стан комунікацій;
  • стан внутрішньої обробки приміщень.

Оскільки перевірка фундаменту без залучення фахівців є складним для виконання завданням, покупцеві, швидше за все, доведеться звертатися до фахівця. Дуже важливо з'ясувати, чи знаходиться житловий будинок та вся ділянка в зоні підтоплення. З огляду на те, що продавець навряд чи захоче розповідати про наявність такого недоліку, за відповіддю на це питання можна звернутися до жителів сусідніх будинків.

Документи на будинок

Якщо між продавцем та покупцем було досягнуто взаєморозуміння щодо вартості покупки, перед оформленням договору необхідно перевірити наявність документів, що стосуються як самої будівлі, так особистості продавця. Це дозволить покупцеві захиститися від можливого шахрайства. До переліку документів, які повинен надати продавець для ознайомлення відносяться:

  • паспорт громадянина України;
  • правовстановлюючі документи;
  • виписка з Держреєстру;
  • кадастровий паспорт домоволодіння;
  • технічний паспорт;
  • виписка з будинкової книги;
  • свідоцтво про держреєстрацію ділянки;
  • довідка про відсутність заборгованості за послуги ЖКГ;
  • нотаріально завірена згода чоловіка;
  • довідки від нарколога та психіатра.

При ознайомленні з кадастровим паспортом ділянки важливо з'ясувати, чи відповідають фактичні межі землеволодіння зазначеним в документі. Якщо це не так, то майбутньому власнику загрожують проблеми з власником сусідньої ділянки.

Процедура покупки будинку

Купівля будинку, також як придбання квартири, не вимагає нотаріального посвідчення, оскільки особистості продавця та покупця засвідчуються співробітником Держреєстру безпосередньо при підписанні договору. Завдання покупця полягає лише в перевірці документів та огляді будинку. Наявність розбіжностей в процедурі покупки вимагає їх обов'язкового дозволу до оформлення купчої. Це стосується не тільки вартості, але процедури передачі грошей (готівкою або за безготівковим розрахунком), а також дати виїзду колишніх мешканців.

Размести эту крыску на своем сайте и она всегда будет приносить тебе удачу! :)

Крыска-талисман

Мировые новости