Це мансардне вікно, яке було винайдено датським інженером Расмуссеном ще в 1942 році, динамічно увійшло в будівельний ужиток і на сьогоднішній день користується популярністю серед забудовників. Воно використовується не тільки в разі будівництва нового будинку для освітлення мансард, але також при проведенні реконструкції старих споруд в облаштуванні нежитлових горищ в житлові приміщення.
У Європі протягом довгого часу горища служили житлом переважно для творчих людей і бідних студентів, у яких були тільки випадкові заробітки. Зазвичай в таких приміщеннях стелі були високими і вертикальні маленькі за розміром вікна, які виходили на стіни сусідніх будівель, вони тьмяно освітлювали простий побут мешканців. У наші дні ситуація змінилися і зараз пентхаус - верхній поверх будівлі - для покупців є найвищим шиком.
Ситуація з заміськими будинками також змінилася, тепер на горищах замість «дідових» шпаківень ми можемо спостерігати мансардні вікна, які дивляться в небо і відкривають приголомшливий вигляд своїм мешканцям.
Мансардні вікна, які розташовуються в одній площині з покрівлею, служать не тільки для освітлення мансард, а й надають всьому будинку привабливий сучасний вигляд, тим самим підвищуючи ринкову вартість будови.
Винахід Расмуссена у порівнянні зі звичайним вікном має ряд переваг. Мансардне вікно, розташоване в схилі даху, пропускає на багато більше (на 40%) світла, ніж вікно в стіні такого ж розміру. Особливу увагу слід звернути комплексного вирішення освітлення мансардного поверху. У разі якщо замовник хоче «зекономити» на мансардних вікнах, він будує «шпаківні» (Дормера), при цьому отримуючи додаткові витрати, а освітленість мансарди буде недостатньою. В результаті, очікуваний ефект освітлення мансарди не буде досягнутий і така економія обернеться великими витратами.
Ще однією перевагою мансардних вікон є їх осьове обертання, що значно полегшує їх обслуговування, також прискорює провітрювання приміщення розділення потоків холодного і теплого повітря. Також відкриті мансардні вікна пропускають набагато більше повітря, ніж вертикальні.
Слід звернути увагу на особливості експлуатації мансардних вікон. Так як навантаження на них впливає точно таке ж як і на дах, в якості зовнішнього скла виробники використовують загартоване ударостійке скло, а в більш дорогих, ексклюзивних моделях ще й триплекс (два загартованих проклеєних скла з плівкою всередині), який застосовується в якості внутрішнього скла . Для гідроізоляції стиків, захисту від снігу і вітру по всьому периметру вікна встановлюються спеціальні оклади, які виготовляються з алюмінію. Оклад на покрівлі майже непомітний, оскільки його бічні і верхня частини частково ховаються покрівельним матеріалом. Тут великий каталог http://www.budnet.com.ua/commodityincategory.php?FirmCommodityCategoryRef=180
Вдобавок виробники, враховуючи той факт, що мансардні вікна пропускають набагато більше світла, випускають різноманітні сонцезахисні приналежності такі як: штори і зовнішні штори (маркізи), жалюзі, які пристосовані для роботи в похилій площині.
Покупці, яких турбує питання безпеки, мають можливість додатково замовити рольставні з електроприводом або механічним проводом, замки, які послужать додатковим захистом від розтину і несанкціонованого доступу.
Слід зазначити, що монтаж мансардних вікон не складає особливої складності, оскільки в комплекті з вікном йдуть всі необхідні елементи для встановлення.
Щоб вибрати саме мансардне вікно, необхідно вирішити, скільки грошей Ви готові витратить на встановлення вікон і що хочете отримати в результаті.
Так чи інакше, використання мансардних вікон більш вигідно і для освітлення мансардних приміщень, і з естетичної, технологічної та економічної точки зору. Вдалого вибору!