Украинский Дом Крысы - информационно-познавательный сайт о крысах. Интересные факты, фотогалерея, видеотека, советы и многое другое.

27.12.2018

Як клеїти шпалери на флізеліновій основі

Як клеїти шпалери на флізеліновій основі

Особливо популярними у початківців ремонтних робіт є шпалери на флізеліновій основі. Цей матеріал не вибагливий до професійного інструменту та не потребує складних маніпуляцій. Флізелін еластичніший за папір, тому, навіть на не зовсім рівних стінах, складки та повітряні пустоти під ним легше розгладжуються. Не останнім фактором вибору є і приваблива ціна на цей матеріал. Вибір флізелінових шпалер дуже великій, щоб у цьому переконатись, достатньо зазирнути до будь якого каталогу інтернет магазину.

На відміну від вінілових, або тканих матеріалів, які коштують досить дорого і клеяться важко, флізелінові шпалери дозволяють швидко засвоїти початкові ремонтні навички. Якщо ви, наприклад, вирішили купити шпалери в дитячу кімнату, та будете проводити ремонт самостійно, радимо придивитись саме до цього матеріалу.

Особливості флізелінових шпалер

Загальні правила проклейки шпалер, звісно, розповсюджуються і на обої флізелінові. Однак, існує декілька винятків, які стосуються саме цього матеріалу:

 • Аркуші полотен наклеюються стик в стик. Обклейка методом накладки аркуша на аркуш допустима винятково в нерівних кутах приміщення.
 • Флізелінові шпалери часто використовують для подальшого покриття фарбами. В цьому випадку слід приділити особливу увагу проклейці швів та кутів. Після фарбування обої у таких місцях можуть відставати.
 • Флізелін – матеріал тонкий та пропускає багато світла. Якщо подальше фарбування не планується, зверніть увагу на однорідність тону стіни перед проклейкою. Залишки старих обоїв, або фарби можуть просвічуватись назовні.
 • Флізелінові шпалери допустимо не намащувати клеєм. Буде достатньо намастити лише стіну під ними. Це безумовно зручно, але зверніть увагу на температуру в приміщенні. Влітку, або в дуже теплому приміщенні, бетонні та гіпсокартонові стіни дуже швидко поглинають вологу. У цьому випадку покриття флізелінофих аркушів клеєм краще не уникати.

Етапи будівельних робіт

Ретельно віднесіться до вибору шпалер. Не тільки зовнішній вигляд, але і якість матеріалу, з якого їх виготовлено впливають на те, якою буде кімната після проклейки. Радимо віддавати перевагу виробникам відомих марок.

Купити шпалери у Львові можна в стаціонарних, або в он-лайн магазинах. Широкий вибір з їх каталогів задовольнить найвибагливіших покупців.

Після того як матеріал придбано, можна приступати до роботи:

 • Підготуйте стіни приміщення до проклейки. Демонтуйте старі шпалери, попередньо змочивши їх водою, або тонким шаром клею.
 • Пошпаклюйте стіни в потрібних місцях, та вирівняйте їх наждачним папером.
 • Видалить бруд після шпаклівки та затирання мокрою ганчіркою.
 • Якщо матеріал на стінах крихкий (стара пісочно-цементна суміш, багатошарове покриття фарбами, гіпсокартон) слід погрунтувати стіни.
 • Закрийте вікна і двері в приміщенні. Протягів бути не повинно.
 • Розмітьте аркуші шпалер та місця на стінах, куди буде клеїтись кожен з аркушів. Аркуші слід відміряти із запасом у 2-3 см, який відрізається після проклейки та висихання.
 • При розмітці аркушів враховуйте розташування малюнку на них. Підганяйте малюнки в стик один до одного. Можливо у цьому випадку вам доведеться придбати декілька «зайвих» рулонів, але кінцевий результат того вартий.
 • Починати проклейку слід від одного обраного кута, або дверного (віконного) отвору. Розміщення аркушів на стінах проводиться по колу, замикаючись на першому поклеєному аркуші.
 • Проклейка проводиться зверху донизу, від центру до країв аркуша.
 • Зморшки та повітряні бульбашки під шпалерами видаляються від центру до країв, за допомоги твердого гумового валика.
 • Зайвий клей видаляється сухою ганчіркою.
 • Якщо середина аркуша приходиться на кут, краще розрізати його навпіл і приклеїти окремими половинками з невеликим накладанням одна на одну.
 • Якщо планується подальше фарбування, дотримуйтесь вказівок на рулонах – яку фарбу та кількість її шарів рекомендовано виробником для нанесення.

Приємних вам вражень від самостійного ремонту!

Размести эту крыску на своем сайте и она всегда будет приносить тебе удачу! :)

Крыска-талисман

Мировые новости