Украинский Дом Крысы - информационно-познавательный сайт о крысах. Интересные факты, фотогалерея, видеотека, советы и многое другое.

07.12.2021

Як обрати необроблену деревину на електронних торгах

Як обрати необроблену деревину на електронних торгах

Згідно з чинним Законодавством України від 1 лютого 2020 року єдиним шляхом реалізації та придбання необробленої деревини на внутрішньому українському ринку є аукціони системи державних закупівель ProZorro, що проводяться в електронному форматі online.

В результаті відповідних юридичних змін держава виключила можливість прямих постачань деревини, які вирізнялись штучно заниженими цінами й дозволяли постачальникам отримувати «відкати». 

Прочитавши пропоновану статтю, ви дізнаєтеся про умови, особливості придбання та вибору необробленого дерева на інтернет-аукціонах порталу Прозорро. 

Порядок купівлі лісу (необробленої деревини) через Прозорро

Процес придбання відповідного роду товарної продукції за посередництва комерційного порталу ProZorro від процедури покупки інших товарів відмінностей практично не має. 

Щоб купити необроблений ліс за посередництва цього електронного ресурсу, необхідно виконати наступні дії: 

  • обрати акредитований майданчик для реєстрації (на офіційному сайті «Прозорро.Продажі» їх представлено кілька десятків – під час вибору варто враховувати зручність сервісу та якість підтримки клієнтів);
  • авторизуватися на вибраному торговельному майданчику;
  • визначитися з відповідним лотом;
  • оформити заявку на участь в тендері;
  • оплатити гарантійний та реєстраційний внески згідно з чинним Законодавством;
  • взяти участь в аукціоні й виграти його.

Сума гарантійного внеску становить від 5% стартової ціни лота, а розмір внеску реєстраційного визначається параметрами вартості лоту й може становити від 340 до 1700 гривень.

Якщо учаснику торгів виграти тендер не вдається, суму гарантійного внеску йому повертають. У разі перемоги з відповідної суми вираховують 1,5% від підсумкової вартості покупки лоту – ці гроші торговий майданчик отримує як винагороду за укладену угоду.

Виграє електронний аукціон той учасник, якому вдається запропонувати найвищу ціну.

Про ознайомлення з лотами та моніторинг їх

Дані про лоти, виставлені на торги, розміщуються в оголошеннях про проведення аукціону у спеціальному розділі сайтів акредитованих майданчиків, що має назву «Розклад аукціонів».

За умовами роботи системи, пропозиції з продажу необробленої деревини мають подаватися продавцями як мінімум за 15 днів до дати проведення торгів. На підставі пропозицій продавців біржами формуються аукціонні бюлетені. Відповідні документи включають ряд відомостей: про об’єми товару, число та параметри лотів, початкову вартість кубометра лісу, крок торгів та умови постачання. 

Відстежувати та обирати публікації лотів необхідно, беручи до уваги всі ці критерії.

Детальні консультації про те, як обрати необроблену деревину на електронних торгах, можна отримати у фахівців найбільш рейтингового та зручного акредитованого майданчика системи «ProZorro.Продажі» – Української універсальної біржі: для цього заходьте на сайт https://www.uub.com.ua/torgy-ta-auktsiony/neobroblena-derevyna/vzyaty-uchast-u-torgah/ УУБ та реєструйтеся!

Размести эту крыску на своем сайте и она всегда будет приносить тебе удачу! :)

Крыска-талисман

Мировые новости