Украинский Дом Крысы - информационно-познавательный сайт о крысах. Интересные факты, фотогалерея, видеотека, советы и многое другое.

05.11.2018

З вчителів у режисери

Переможцем конкурсу ідей, оголошеного каналом «1+1», став сценарій учнів ЗОШ І–ІІІ ступенів № 10 міста Ковеля.

Колектив учнів, на чолі з учителем фізкультури Віталієм Волосюком, відправив власний сценарій фільму про бурштинову мафію на конкурс та посів почесне 3 місце серед 900 претендентів. Сценарій серіалу з робочою назвою «Прокляття жовтого дракона» пан Віталій удосконалював власними силами. Хоча досвіду у такій справі не мав, адже за фахом він – вчитель фізкультури. Наші журналісти взяли інтерв’ю у переможця, де він розкрив й деякі інші секрети.

Досвідчений вчитель фізичної культури ковельської школи № 10 працює за фахом понад 30 років. Він має вищу категорію та звання «старший вчитель». До того ж є класним керівником 9 класу. У своїх учнів, насамперед, прагне виховувати вічні людські цінності та хоче допомогти їм у свідомому виборі майбутньої професії. Він, як ніхто, знає, що таке займатись улюбленою справою.

Один з профорієнтаційних тестів на базі центру зайнятості населення виявив у групи учнів схильність до роботи в галузях журналістики, книговидавництва, режисури, фотографії та кіно.

Ця тема з часом все частіше стала підніматись педагогом на виховних годинах та під час особистих розмов. Аби переконати учнів у необхідності вибору творчих професій, вчитель дав їм завдання: підготувати сценарій власного фільму, сюжет якого розгортається у стінах рідної школи. Згуртувавшись, школярі самостійно змогли написати сценарій, відредагували його, відзняли за допомогою непрофесійної відеокамери та змонтували, підібравши музику.

Прем’єра учнівського комедійного фільму «У здоровому тілі – здоровий сон» пройшла у школі, як то кажуть, «на ура». Успіх лише розпалив бажання учнів творити далі.

Новий сюжет для сценарію підказав вихованцям вчитель. Актуальна тема сьогодення - знищення лісів Полісся копачами бурштину – лягла в основу нової роботи. Робота над стрічкою розпочалась після жвавого обговорення теми на виховній годині, а сам сценарій був готовий вже у перші 10 хвилин дискусії. Обговорення не припинялось і після дзвоника на перерву.

Корегували та допрацьовували сценарій учні з учителем близько трьох тижнів, зустрічаючись тричі на тиждень.

Результатом такої плідної праці став сценарій, головним героєм якого став молодий вчений на ім’я Вадим. Він приїхав на Полісся у відрядження та оселився у родичів. Один з них знаходить великий самородок бурштину, в середині якого вгадується нечіткий силует дракона. Знахідка зацікавила й очільника місцевої бурштинової мафії - мера містечка. Його люди прагнуть силоміць забрати самородок, скалічивши Ігоря та його сина. Від отриманих через побиття травм родич Вадима помирає, але встигає розповісти усе Вадимові. З того моменту мета приїзду молодого вченого кардинально змінюється, як і все його життя.

Дебют сценарію не став успішним: журі конкурсу «Наше кіно» не помітило роботи учнів. Це змусило школярів доопрацювати сценарій та вдруге подати його на розгляд. Цього разу його помітили та відзначили на пітчингу ідей від «1+1».

На жаль, доля учнівського сценарію поки не відома: чи вийде за його мотивами серіал, чи ні. Але довгоочікувана перемога надихнула учнів та педагога на нові звершення. Вони вже виношують нові ідеї для серіалів та, навіть, шоу-програм.

Джерело https://vseosvita.ua/

Размести эту крыску на своем сайте и она всегда будет приносить тебе удачу! :)

Крыска-талисман

Мировые новости